Muzeum Motyli w Łebie i Władysławowie

Witajcie w najpiękniejszych Muzeach Motyli w Polsce

   -  CZERWIEC 2020 -  MUZEUM CZYNNE CODZIENNIE 10.00 - 17.00

Łeba atrakcje

Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Motyli w Łebie, które warto zwiedzić planując wypoczynek nad morzem lub jednodniową wycieczkę. Polecamy jednocześnie link do ciekawej strony o atrakcjach turystycznych w Łebie - Atrakcje Turystyczne Łeba 

 
 

 

MUZEUM MOTYLI

MUZEUM MOTYLI

Muzeum Motyli znajduje się w centrum Łeby przy ul. Wojska Polskiego 5 Stała wystawa składa się ze 102 gablot entomologicznych, w których zwiedzający obejrzeć mogą ponad 4000 motyli i innych owadów niemal z całego świata.

ILLUZEUM

ILLUZEUM

Na wystawie odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzycie zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu - pierwszego na świecie zmieniacza obrazów...

SKRZYNIA CZASU  2004-2104

SKRZYNIA CZASU 2004-2104

 14 sierpnia 2004 w centrum Łeby została zakopana na sto lat Skrzynia Czasu, w której 1000 osób umieściło swoje prywatne pamiątkowe teczki zawierające fotografie i pamiątki dla przyszłych pokoleń.

DOM KURACYJNY "KURHAUS"

DOM KURACYJNY "KURHAUS"

Wybudował go niemiecki baron Herbert von Massow. Budynek został usadowiony na wysokiej wydmie i wybudowano go z białej cegły. W 1911 roku potężny sztorm zniszczył wydmę i hotelowi groziło zawalenie, wówczas rozpoczęto budowę umocnień.

ŚWIERKOWA TRATWA

ŚWIERKOWA TRATWA

Na terenie Portu Jachtowego w Łebie znajduje się replika Świerkowej Tratwy, na której 28.08.1957 r. trzech żeglarzy (wśród nich sławny dziś żeglarz Andrzej Urbańczyk) wypłynęli z Łeby do Szwecji.

RUINY KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA

RUINY KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA

Pozostałości gotyckiego kościoła, który wybudowany został w XIV wieku na terenach dawnej Łeby. Po wielkiej powodzi jaka nawiedziła Łebę w 1570 roku jej mieszkańcy przenieśli się na obecne tereny a kościół stopniowo został niszczony przez siły natury.

MUZEUM SŁOWIŃSKIEGO PARKU

MUZEUM SŁOWIŃSKIEGO PARKU

Muzeum w Rąbce przedstawia ekspozycję przyrodniczą zatytułowaną WYDMY, którą warto obejrzeć  przed rozpoczęciem zwiedzania wydm, pozwoli to Państwu zrozumieć, jak tworzy się cały ekosystem jakim są wydmy ruchome.

WYRZUTNIA RAKIET - RĄBKA

WYRZUTNIA RAKIET - RĄBKA

W latach 1940-45 w Rąbce usytuowany był tajny niemiecki poligon doświadczalny, w którym odbywały się próby z tajną niemiecką "Wunderwaffe" (Cudowną Bronią) oraz rakietą przeciwlotniczą, "Rheintochter" (Córka Renu).

WYDMY RUCHOME

WYDMY RUCHOME

Corocznie jej szczyt zdobywa prawie 300 tysięcy osób. Jest najatrakcyjniejszą ze wszystkich wydm na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Ma wysokość około 30 m n.p.m., z jej wierzchołka podziwiać można przepiękną panoramę na Mierzeję Łebską, a po południowej stronie odsłania się martwy zasypany las.

PARK DINOZAURÓW

PARK DINOZAURÓW

Łeba Park oferuję zwiedzającym spotkanie z setką realnie wykonanych figur dinozaurów i innych stworzeń odtworzonych w rzeczywistej skali, zamieszkujących ziemie 65 mln lat temu.

ZAMEK W NOWĘCINIE Z XVI WIEKU

ZAMEK W NOWĘCINIE Z XVI WIEKU

W 1497 roku wielka powódź zniszczyła usytuowany w starej Łebie piękny zameczek należący do Klausa Wejhera. Po katastrofie zdecydował on przenieść swoją rezydencje na bezpieczniejsze tereny i rozpoczął budowę pałacu w Nowęcinie.

MUZEUM SŁOWIŃSKIEGO PARKU

MUZEUM SŁOWIŃSKIEGO PARKU

 Muzeum znajduje się w centrum Smołdzina. W budynku można obejrzeć ponad 1000 spreparowanych okazów fauny i flory występującej na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

WIEŻA WIDOKOWA - ROWOKÓŁ

WIEŻA WIDOKOWA - ROWOKÓŁ

Magiczna góra, na szczycie której przebiegają ważne linie energetyczne ziemi od początku pełniła funkcję nawigacyjną. Każdej nocy na jej szczycie rozpalano ognisko, które było punktem odniesienia dla żeglarzy.

LATARNIA MORSKA

LATARNIA MORSKA

Latarnię wybudowano w 1875 roku z czerwonej cegły na 55-io metrowej zalesionej wydmie. Ma wysokość 25,2m i jej światło widoczne jest w odległości 21 mil  morskich (39 km).

ORZEŁ BIELIK W WOLIERZE

ORZEŁ BIELIK W WOLIERZE

Bielik (Haliaeetus albicilla), który zamieszkuje wolierę na terenie Czołpina pochodzi z Pojezierza Iławskiego, gdzie został odnaleziony przez ludzi z podejrzeniem urazu skrzydła.

SKANSEN SŁOWIŃCÓW W KLUKACH

SKANSEN SŁOWIŃCÓW W KLUKACH

W skansenie w Klukach można podziwiać kilkadziesiąt domów i zabudowań gospodarczych z pełnym wyposażeniem (narzędzia domowe i gospodarcze, szałasy rybackie oraz ule) Wszystko bardzo dobrze zachowane i odrestaurowane. Poza tym w obiektach żywe zwierzęta hodowlane. 

LATARNIA MORSKA NA STILO

LATARNIA MORSKA NA STILO

Została wybudowana w latach 1904-06 przez Niemców i do chwili obecnej stoi w niezmienionym stanie. Ciekawostką latarni jest jej metalowa konstrukcja zmontowana z gotowych elementów.

PAŁAC W SASINIE

PAŁAC W SASINIE

18 km na wschód od Łeby  obecnie Hotel + restauracja