Muzeum Motyli w Łebie i Władysławowie

Witajcie w najpiękniejszych Muzeach Motyli w Polsce

   -  CZERWIEC 2020 -  MUZEUM CZYNNE CODZIENNIE 10.00 - 17.00

O muzeum

Witajcie w najpiękniejszym Muzeum Motyli w Polsce. 

W naszym muzeum prezentujemy Wam prywatną kolekcję naszego stryja, który tworzył ją z pasją od 1937 roku. 
 
Nigdy nie liczyliśmy dokładnie wszystkich okazów, które są w naszym posiadaniu (ponad 400 gablot entomologicznych) - jednakże po przekroczeniu ilości 5000 sztuk owadów i motyli wiedzieliśmy, że to co Wam pokażemy będzie robiło wrażenie na zwiedzających - wszakże nie ilość a jakość ma tu znaczenie, dlatego od 12 lat nasze Muzeum (pierwsze w Polsce) cieszy się co roku rosnącą popularnością.
Stryj nie był entomologiem ani naukowcem, zawsze chciał pozostać anonimowym kolekcjonerem pięknych owadów, którym poświęcił prawie całe swoje życie. 

Film nadesłany przez zwiedzających nasze muzeum
 
Większość prezentowanych okazów preparował osobiście, zamawiał je z całego świata, sam też odwiedził wszystkie kontynenty poza wschodnią Azją i daleką Australią.
 
Do dnia dzisiejszego z całej kolekcji przetrwało ponad 6000 spreparowanych okazów, z których utworzyliśmy dwie indywidualne wystawy. Pierwsza powstała w 1998 roku w Łebie, drugą otworzyliśmy w 2000 roku we Władysławowie, gdzie swoją siedzibę ma w pięknej wieży widokowej Domu Rybaka.
Na wystawie obejrzycie najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata, które opisaliśmy uwzględniając ich najważniejsze cechy charakterystyczne.
 
Mamy nadzieje, że choć trochę przybliżymy Państwu świat motyli i owadów, ich różnorodność, kolorystykę, ciekawostki i niesamowite zjawiska występujące w tym fascynującym świecie.
 
Zapraszamy, aby przystanąć na chwilę. Być może i Ty też znajdziesz tę wielką radość i fascynacje przyrodą jaką odczuwał stryj Staszek...

Film nadesłany przez zwiedzających nasze muzeum