Muzeum Motyli w Łebie i Władysławowie

Witajcie w najpiękniejszych Muzeach Motyli w Polsce

   -  CZERWIEC 2020 -  MUZEUM CZYNNE CODZIENNIE 10.00 - 17.00

Władysławowo atrakcje

Władysławowo prócz pięknych plaż może również zaoferować wczasowiczom wiele atrakcji, które warto odwiedzić. Przedstawiamy Wam wybrane najciekawsze atrakcje turystyczne, które warto zwiedzić planując wypoczynek we Władku lub jednodniową wycieczkę. Polecamy jednocześnie link do ciekawej strony o atrakcjach turystycznych - Atrakcje Turystyczne Władysławowo 

WIEŻA WIDOKOWA W DOMU RYBAKA

WIEŻA WIDOKOWA W DOMU RYBAKA

znajduje się w tym samym budynku co Muzeum Motyli. Z górnego tarasu w słoneczny dzień można podziwiać półwysep helski 

WYSTAWA MAGICZNY ZAWRÓT GŁOWY

WYSTAWA MAGICZNY ZAWRÓT GŁOWY

Magiczny Zawrót Głowy to miejsce, w którym odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzycie zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania... CZYNNE CAŁY ROK !
 

LUNAPARK SOWIŃSKI

LUNAPARK SOWIŃSKI

WŁADYSŁAWOWO, ul. Gen. Hallera 19 znajduje się 300 m od Muzeum Motyli     

ALEJA GWIAZD SPORTU

ALEJA GWIAZD SPORTU

 WŁADYSŁAWOWO, wejście od ul. Brzozowej - 1400 m od Muzeum Motyli główny deptak spacerowy, na którym znajdują się mosiężne gwiazdy polskich sportowców 

HALLERÓWKA

HALLERÓWKA

 WŁADYSŁAWOWO, ul. Morska 6 900 m od Muzeum Motyli. Letni dom Generała Józefa Hallera obecnie Izba Pamięci i muzeum

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI

 CHŁAPOWO - 3,5 km od Muzeum Motyli Wąwóz obejmuje ponad 24 ha. Chronione są tu między innymi takie gatunki flory jak: żarnowiec miotlasty, rokitnik zwyczajny, dzwonek okrągłolistny, jałowiec, bażyna czarna, bluszcz pospolity i paprotka zwyczajna.

LATARNIA MORSKA

LATARNIA MORSKA

ROZEWIE - 9 km od Muzeum Motyli W latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa prezentujące "Dzieje latarnictwa morskiego". Obiekt wpisany został do rejestru zabytków, jego początki szacowane są na XVII wiek.  

GWIAZDA PÓŁNOCY

GWIAZDA PÓŁNOCY

 JASTRZĘBIA GÓRA - 12 km od Muzeum Motyli. Najdalej na północ wysunięty punkt w Polsce 

DOM WHISKY

DOM WHISKY

 Jedyne takie miejsce w Polsce, w którym znajdziecie ponad 500 gatunków whisky - “szkockiej wody życia”, pochodzących z całego świata. Budynek wzorowany jest na tradycyjnej szkockiej destylarni whisky.

MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ

MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ

 Muzeum nosi imię Floriana Ceynowy - dowódccy kaszubskich i kociewskich powstańców z 1846 roku. Placówka prezentuje zbiory archeologiczne, etnograficzne i historyczne przedstawiającą bogatą kulturę Kaszubów zamieszkujących te tereny od ponad 15 wieków.

KOŚCIÓŁ FARNY z XIII WIEKU

KOŚCIÓŁ FARNY z XIII WIEKU

 Kościół imienia św. Piotra i Pawła został wybudowany na przełomie XIII wieku. Masywna budowla  była wielokrotnie przebudowana. Wewnątrz znajduje się zabytkowy ponad 200 letni ołtarz ufundowany przez ród Wejherów, składający się z czterech przesuwanych obrazów. 

GROTY MECHOWSKIE

GROTY MECHOWSKIE

Groty te zostały odkryte w XIX wieku. Niewielkie groty powstały na skutek rozcięcia erozyjnego. Stanowią nie lada wyzwanie dla turystów. Krótko mówiąc: "ciasno i mokro", ale warto je zwiedzić. 

ZBIOROWE MOGIŁY OFIAR MARSZU ŚMIERCI

ZBIOROWE MOGIŁY OFIAR MARSZU ŚMIERCI

Największe miejsce zbrodni bezpośredniej w Europie. W latach 1939-40 Niemcy rozstrzelali i zakopali w masowych grobach około 12 tys. Kaszubów i Polaków.

ZAMEK JAN III SOBIESKI

ZAMEK JAN III SOBIESKI

 RZUCEWO - 17 km od Muzeum Motyli. Obecnie Hotel i restauracja 

FERMA STRUSI

FERMA STRUSI

Jedna z nielicznych ferm strusi w Polsce znajduje się w Kniewie koło Wejherowa. 

KASZUBSKEI OKO

KASZUBSKEI OKO

Kaszubskie Oko - kompleks rekreacyjny, w którego centrum stoi wieża widokowa im. Jana Pawła II. Górny taras znajduje się na wysokości 150 m n.p.m, skąd widać całą okolicę a także górny zbiornik Elektrowni Wodnej Żarnowiec o pow. 122 ha. 

MUZEUM REGIONALNE

MUZEUM REGIONALNE

 Muzeum znajduje się w XVIII-wiecznej karczmie, która nosiła później nazwę "U księcia Mestwina". Zobaczymy tu zbiory etnograficzne, wystawy czasowe i stałe, związane min. z Krokową i sąsiednimi miejscowościami.  

KLASZTOR POCYSTERSKI

KLASZTOR POCYSTERSKI

 Klasztoru Benedyktynek w Żarnowcu ma bogatą historię, istnieje już ponad 700 lat a jego budowa trwała pół wieku. W jego skarbcach  znajdują się cenne ręcznie haftowane szaty liturgiczne, rękopisy i wyposażenie sakralne.

SKANSEN - ZAGRODA GBURSKA

SKANSEN - ZAGRODA GBURSKA

XIX-wieczna trzypokoleniowa zagroda wiejskiego gbura (gbur - kaszubskie określenie bogatego i zamożnego gospodarza), w której znajdują się oryginalne zabudowania z dawnego okresu:(domostwo, zabudowania gospodarcze, studnia, piwnica, wozownia, gołębnik, kierat, wędzarnia i piec chlebowy)

SZLAK HISTORII MILITARNEJ

SZLAK HISTORII MILITARNEJ

 Szlak na terenie gminy Jastarnia obejmuje: miejsce wysadzenia i przerwania półwyspu w 1939 r. pod Kuźnicą; Skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej, port i baterię przeciwlotniczą w Jastarnii, oraz dwie torpedownie na Zatoce Puckiej.

MUZEUM POD STRZECHĄ

MUZEUM POD STRZECHĄ

 Prywatne muzeum zostało założone przez Juliusza Strucka. W budynku odtworzono starodawną izbę rybacką z początku XX wieku.

MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA

MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA

Zwiedzającym udostępniono dwa największe obiekty poniemieckie: Wieża kierowania ogniem o wysokości 30 m i stanowisko artyleryjskie baterii Schleswig-Holstein kalibru 406 mm (największe na świecie). 

FOKARIUM

FOKARIUM

 Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na cyplu helskim. W fokarium znajdują się trzy baseny, w których można obserwować życie bałtyckich fok, a także zwiedzić sale wystawową "Ssaki naszego morza". Fokarium znajduje się na otwartym terenie.

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA

 Muzeum znajduje się w nieczynnym XV wiecznym kościele. Wewnątrz obejrzycie wystawę dokumentującą i obrazującą dzieje rybołówstwa przybrzeżnego.

LATARNIA MORSKA

LATARNIA MORSKA

 Latarnia ma podstawę ośmiokąta, jej wysokość wynosi 41,5 m a jej światło widoczne jest w odległości 18 mil morskich. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego w czasie dobrej pogody widoczny jest Gdańsk i część Półwyspu Helskiego.